Casale Blu – чинија за пица (32 см)

2.690 ден

Out of Stock

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 32 cm дијаметар

Нема на залиха

SKU: 1041842590 Категории: ,

Description

Порцеланска чинија наменета за пица. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 32 cm дијаметар

Декорот на Casale Blu е инспириран и рачно украсен со медитерански мотиви кои беа репродуцирани со користење на современи техники за литографија кои го претставуваат квалитетот на порцеланот украсен рачно. Основната боја е длабоко сина, која е успешно завршена со бела и мека зелена боја.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Casale Blu - чинија за пица (32 см)

2.690 ден

Нема на залиха