Casale Blu – длабок сад за салата (28см)

3.170 ден

1 на залиха

Description

Порцелански сад за салата. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 28 см дијаметар

Декорот на Casale Blu е инспириран и рачно украсен со медитерански мотиви кои беа репродуцирани со користење на современи техники за литографија кои го претставуваат квалитетот на порцеланот украсен рачно. Основната боја е длабоко сина, која е успешно завршена со бела и мека зелена боја.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Casale Blu - длабок сад за салата (28см)

3.170 ден

1 на залиха