Malindi – чинија (22 cm)

2.290 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензија: 22 cm дијаметар

Нема на залиха

SKU: 1043832650 Категории: ,

Description

Порцеланскa чинија наменета за лесен оброк или салата, со дијаметар од 22 cm. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 22 cm дијаметар

Започнете го денот со елегантен порцелан – започнете го денот со колекцијата Malindi! Производите кои припаѓаат на оваа колекција имаат специфичен дизајн, инспириран од патувањата на Васко Да Гама по брегот од Африка до Индија, цветовите од ѓумбир, каранфилчето и бобинките од пиперки. Сите тие не случајно го украсуваат стилскиот изглед на колекцијата Malindi! Изобилство на елеганција!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Malindi – чинија (22 cm)

2.290 ден

Нема на залиха