Malindi – чинија (27 cm)

2.490 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензија: 27 cm дијаметар

Нема на залиха

SKU: 1043832630 Категории: ,

Description

Порцеланскa чинија со дијаметар од 27 cm. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 27 cm дијаметар

Започнете го денот со елегантен порцелан – започнете го денот со колекцијата Malindi! Производите кои припаѓаат на оваа колекција имаат специфичен дизајн, инспириран од патувањата на Васко Да Гама по брегот од Африка до Индија, цветовите од ѓумбир, каранфилчето и бобинките од пиперки. Сите тие не случајно го украсуваат стилскиот изглед на колекцијата Malindi! Изобилство на елеганција!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Malindi – чинија (27 cm)

2.490 ден

Нема на залиха