Malindi – чинија (30 cm)

3.690 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензија: 30 cm дијаметар

Нема на залиха

SKU: 1043832680 Категории: ,

Description

Порцеланскa чинија со дијаметар од 30 cm, која е наменета да биде база за останатите чинии, односно оди под сите нив. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 30 cm дијаметар

Започнете го денот со елегантен порцелан – започнете го денот со колекцијата Malindi! Производите кои припаѓаат на оваа колекција имаат специфичен дизајн, инспириран од патувањата на Васко Да Гама по брегот од Африка до Индија, цветовите од ѓумбир, каранфилчето и бобинките од пиперки. Сите тие не случајно го украсуваат стилскиот изглед на колекцијата Malindi! Изобилство на елеганција!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Malindi – чинија (30 cm)

3.690 ден

Нема на залиха