Malindi – длабока сад (750 ml)

2.290 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Капацитет: 750 ml

2 на залиха

Description

Порцеланскa длабока чинија, која е идеална за мусли, десерт или разни салати. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Капацитет: 750 ml

Започнете го денот со елегантен порцелан – започнете го денот со колекцијата Malindi! Производите кои припаѓаат на оваа колекција имаат специфичен дизајн, инспириран од патувањата на Васко Да Гама по брегот од Африка до Индија, цветовите од ѓумбир, каранфилчето и бобинките од пиперки. Сите тие не случајно го украсуваат стилскиот изглед на колекцијата Malindi! Изобилство на елеганција!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Malindi – длабока сад (750 ml)

2.290 ден

2 на залиха