Malindi – тацна за шолја за кафе

1.090 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензија: 15 cm дијаметар

2 на залиха

SKU: 1043831310 Категории: ,

Description

Порцеланскa тацна за шолја за кафе, која одговара на шолјата за кафе од истоимената колекција. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 15 cm дијаметар

Започнете го денот со елегантен порцелан – започнете го денот со колекцијата Malindi! Производите кои припаѓаат на оваа колекција имаат специфичен дизајн, инспириран од патувањата на Васко Да Гама по брегот од Африка до Индија, цветовите од ѓумбир, каранфилчето и бобинките од пиперки. Сите тие не случајно го украсуваат стилскиот изглед на колекцијата Malindi! Изобилство на елеганција!

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Malindi – тацна за шолја за кафе

1.090 ден

2 на залиха