Pasta Passion – сет за лазањи

4.690 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан, силикон и нерѓосувачки челик

Нема на залиха

Description

Порцелански сет за подготовка и сервирање на лазањи, кој доаѓа во 4 дела: правоаголен сад за печење и сервирање на храна, алатка од нерѓосувачки челик за пренос на лазањите до чинијата и две силиконски рачки за полесна употреба. Безбедни се за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан, силикон и нерѓосувачки челик

Како што самото име упатува, Pasta Passion колекцијата е наменета за сите љубители на паста т.е. тестенини. Безвременскиот дизајн, сестраноста и функционалноста се специфични за производите кои припаѓаат на колекцијата. Едноставно, ќе уживате во храната со семејството и пријателите секогаш кога ќе одлучите да правите вкусна паста.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pasta Passion - сет за лазањи

4.690 ден

Нема на залиха