To Go Rose – длабок сад со капак

1.352 ден2.797 ден

-15% Off
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан, силикон
 • Садот го има во 3 големини:
  • L – 20 cm дијаметар и капацитет од 800 ml
  • M – 16 cm дијаметар и капацитет од 350 ml
  • S – 7 cm дијаметар и капацитет од 80 ml
Исчисти
SKU: Недостапно Категории: ,

Description

Порцеланска длабока чинија (сад) со капак, наменет за складирање и пренос на храна. Покрај капакот и самиот сад, сетот содржи и силиконски прстен кој обезбедува заштита од протекување и лента која помага при носењето. Капакот може да биде употребен и како чинија. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка – СО ИСКЛУЧОК НА СИЛИКОНСКИОТ ДЕЛ!

Садот го има во 3 големини:

 • L – 20 cm дијаметар и капацитет од 800 ml
 • M – 16 cm дијаметар и капацитет од 350 ml
 • S – 7 cm дијаметар и капацитет од 80 ml

Материјал на изработка: Премиум порцелан, силикон

To Go Колекцијата содржи производи кои се наменети за складирање и понесување на храна за сите оние кои се во движење и сакаат да се хранат здраво, но да ги избегнат пластичните производи. Порцеланот и непропустливоста на чиниите значат дека храната ќе биде свежа во текот на целиот ден.

Дополнителни информации

Големина

L – 20 cm дијаметар и капацитет од 800 ml, M – 16 cm дијаметар и капацитет од 350 ml, S – 7 cm дијаметар и капацитет од 80 ml

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

To Go Rose - длабок сад со капак

Select Options
Исчисти