Amazonia Gifts – подметач за чаша

1.690 ден

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 11 cm

8 на залиха

SKU: 1044807955 Категории: , ,

Description

Порцелански подметач за чаша.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 11 cm

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Amazonia Gifts - подметач за чаша

1.690 ден

8 на залиха