Најновите производи во Villeroy & Boch

Затвори

Mademoiselle – прибор за јадење (30п)

11.990 ден
Тркалезни линии и деликатно втиснување на рачката и даваат елегантен, женствен допир на колекцијата прибор за јадење Мадемоиселле. Изработен од
Затвори

Maxima – чаша за црвено вино

979 ден
Максима е уникатно парче стакло чии специјални форми се грижат за совршено искуство при пиење. Оваа елегантна чаша од колекцијата Максима
Затвори

La Divina – чаша за црвено вино

979 ден
Одликувајќи се со елегантен, безвременски дизајн, колекција La Divina е нешто создадено за софистицирани вкусови и стилски прилики. Деликатното стакло
Затвори

Purisimo Wine – чаша за вино

929 ден
Со нивните едноставни, но исклучителни дизајни, чашите од колекцијата Purismo се подеднакво прилагодени за секојдневната употреба како и за празничните
Затвори

Maxima – чаша за цревено вино

979 ден
Максима е уникатно парче стакло чии специјални форми се грижат за совршено искуство при пиење. Оваа елегантна чаша од колекцијата Максима
Затвори

La Divina – чаша за црвено вино

979 ден
Одликувајќи се со елегантен, безвременски дизајн, колекција La Divina е нешто создадено за софистицирани вкусови и стилски прилики. Деликатното стакло
Затвори

Purisimo Wine – чаша за бело вино

929 ден
Со нивните едноставни, но исклучителни дизајни, чашите од колекцијата Purismo се подеднакво прилагодени за секојдневната употреба како и за празничните
Затвори

La Divina – чаша за вино

979 ден
Одликувајќи се со елегантен, безвременски дизајн, колекција La Divina е нешто создадено за софистицирани вкусови и стилски прилики. Деликатното стакло
Затвори

Maxima – чаша за вино

979 ден
Максима е уникатно парче стакло чии специјални форми се грижат за совршено искуство при пиење. Оваа елегантна чаша од колекцијата Максима
Затвори

Maxima – чаша за шампањ

979 ден
Максима е уникатно парче стакло чии специјални форми се грижат за совршено искуство при пиење. Оваа елегантна чаша од колекцијата Максима
Затвори

Ovid – сет 4 чаши за црвено вино

1.660 ден
Колекцијата  Ovid се залага за едноставен и класичен дизајн. Нејзиониот безвременски изглед го прави опсегот совршен за повеќето прилики и

Ovid – сет 4 чаши за бело вино

1.660 ден
Колекцијата Ovid се залага за едноставен и класичен дизајн. Нејзиниот безвременски изглед го прави опсегот совршен за повеќето прилики и
Затвори

Ovid – сет 4 чаши за шампањ

1.660 ден
Колекцијата Ovid се залага за едноставен и класичен дизајн. Нејзиниот безвременски изглед го прави опсегот совршен за повеќето прилики и
New
Затвори

Ovid – сет 4 чаши за вода

1.660 ден
Колекцијата Ovid се залага за едноставен и класичен дизајн. Безвременски изглед го прави опсегот совршен за повеќето прилики и стилови.
Затвори

Entree – чаша за пиво

885 ден
Производите кои припаѓаат на колекцијата Entréе се специфични по својата минималистичка, но елегантна форма. Благодарение на класичниот изглед и едноставниот
New
Placeholder
Затвори

Oxford Платнена салвета

190 ден
 • Димензии: 35 cm x 50 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Linen Подметач

1.490 ден
 • Димензии: 35 cm x 50 cm
 • Материјал: 80% полиестер, 20 % памук
 • Боја: светло розева; светло сина; сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Linen Платнена салвета

1.490 ден
 • Димензии: 45 cm x 45 cm
 • Материјал: 80% полиестер, 20 % памук
 • Боја: светло розева; светло сина; сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Sky Подметач

790 ден
 • Димензии: 35 cm x 50 cm
 • Материјал: 80% полиестер, 20 % памук
 • Боја: светло розева; светло сина; сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Sky Платнена салвета

790 ден
 • Димензии: 45 cm x 45 cm
 • Материјал: 80% полиестер, 20 % памук
 • Боја: светло розева; сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Sky Чаршаф

1.790 ден6.450 ден
 • Димензии: 150 cm x 250 cm; 50 cm x 140 cm
 • Материјал: 80% полиестер, 20 % памук
 • Боја: светло розева; светло сина
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
Затвори

Loft Платнена салвета

779 ден
 • Димензии: 40 cm x 40 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: бела
 • Се пере на 40 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Loft Чаршаф

1.990 ден6.490 ден
 • Димензии: 150 cm x 250 cm; 50 cm x 140 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: бела
 • Се пере на 40 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Loft Чаршаф

1.990 ден8.990 ден
 • Димензии: 135cm x 170cm; 150cm x 200cm; 135cm x 220cm; 150cm x 250cm; 150cm x 300cm; 150cm x 350cm; 50cm x 140cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: бела
 • Се пере на 40 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Elegance Чаршаф

1.990 ден
 • Димензии: 50 cm x 140 cm
 • Материјал: 100% полиестер
 • Се пере на 30 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Guernsey Подметач

790 ден
 • Димензии: 85 cm x 85 cm; 50cm x 140 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 40 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Guernsey Чаршаф

1.990 ден2.190 ден
 • Димензии: 85 cm x 85 cm; 50cm x 140 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 40 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Funchal Blumen Навлака за перница

1.490 ден
 • Димензии: 45 cm x 45 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 40 степени
New
Затвори

Funchal Vogel Навлака за перница

1.490 ден
 • Димензии: 45 cm x 45 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 40 степени
New
Затвори

Darwen Чаршаф

1.690 ден9.900 ден
 • Димензии: 35cm х 100cm; 45cm х 140cm; 150cm х 250cm
 • Материјал: 100% полиестер
 • Боја: магловите зелена
 • Се пере на 30 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Linnen Ivory платнена салвета

1.490 ден
 • Димензии: 45 cm x 45 cm
 • Материјал: 100% лен
 • Боја: жолта
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Sea Flower Чаршаф

1.490 ден
 • Димензии: 40 cm x 100 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Katalina Чаршаф

1.990 ден3.990 ден
 • Димензии: 50 cm x 140 cm; 130 cm x 170 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: светло виолетова ; сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Diane Чаршаф

4.335 ден
 • Димензии: 40 cm x 86 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: розева, сива
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Daisy Чаршаф

4.990 ден
Димензии: 50 cm x 140 cm Материјал: 100% памук Боја: сребрена Се пере на 60 степени Лесно се комбинира
New
Затвори

Bistro Madeira Чаршаф

2.390 ден
 • Димензии: 50 cm x 140 cm
 • Материјал: 100% памук
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
New
Затвори

Astoria Чаршаф

4.790 ден
 • Димензии: 170cm (дијаметар
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: гранит
 • Се пере на 60 степени
 • Лесно се комбинира
Затвори

Colourful Spring – длабок сад

1.690 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 13cm
Затвори

Boston coloured – чинија

1.690 ден
 • Материјал на изработка: Висококвалитетно кристално стакло гарантира безбедност на машината за миење садови и долготраен сјај
 • Дијаметар: 21 см
Затвори

Quinsai Garden – овален сад

6.190 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии: 30 cm x 18 cm
Затвори

Colourful Spring – сад за салата

6.690 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 38см
Затвори

Oscar – сет од прибор за јадење (68п.)

36.390 ден
Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик
Затвори

Arthur – сет од прибор за јадење (68 п.)

36.390 ден
Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик
Затвори

Arthur – сет од прибор за јадење (30 п.)

16.900 ден
Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик
Затвори

Piemont – сет од прибор за јадење (113 п.)

115.000 ден
Сет од 113 парчиња: 12 големи вилушки 12 ножеви 12 големи лажици 12 вилушки за риба 12 ножеви за риба
Затвори

Manufacture Cutlery – сет од прибор за јадење (20 п.)

28.690 ден
Материјал на изработка: нерѓосувачки челик
Затвори

Boston coloured – длабок сад

1.750 ден
Стаклен длабок сад, идеално за летни вечери на балконот или празнична семејна прослава. Материјал на изработка: Висококвалитетно кристално стакло гарантира безбедност
Затвори

Boston coloured – чаша за шампањ

1.690 ден
Чаша со црвено вино со екстравагантна дијамантска шема за љубители на шампањ, идеално за летни вечери на балконот или празнична
Затвори

Colorful Spring – вазна/свеќник

1.390 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 10,5см
Затвори

La Classica Contura – чинија за путер

3.590 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии: 17 cm
Затвори

Kreuzband Septfontaines – сет од прибор за јадење (30 п.)

45.990 ден
Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик
Затвори

Amazonia Anmut – сад за салата

8.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 23 cm дијаметар
Затвори

Amazonia Gifts – чаша

2.380 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 0,15l
Затвори

Amazonia Gifts – подметач за чаша

1.690 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 11 cm
Затвори

Anmut Platinum No.2 – длабока чинија

3.549 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 24 cm
Затвори

Anmut Platinum No.2 – чинија за салата

3.149 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 22 cm
Затвори

Anmut Platinum No.2 – чинија

3.549 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 28 cm
Затвори

Scotch Whisky – чаша за виски

2.390 ден
Материјал на изработка: Кристално стакло Капацитет: 420 ml
Затвори

Scotch Whisky – чаша за виски

2.390 ден
 • Материјал на изработка: Кристално стакло
 • Капацитет: 400 ml
Затвори

Amazonia Gifts – сад за сервирање

11.090 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 33 cm
Затвори

MetroChic – чинија за путер

3.250 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии: 16 cm
-50%
Затвори

Wonderful World White – сет од 12 чинии

33.584 ден 16.792 ден
4 x чинии за ручек/вечера (27 см) 4 x длабоки чинии за супа (24 см) 4 x чинии за појадок/десер (21)
-50%
Затвори

Wonderful World White – сет од 12 чинии

31.800 ден 15.900 ден
Сет од 12 чинии, изработени од бел премиум порцелан, безбедни за миење во машина за садови и безбедни за употреба
Затвори

Online Ваучер – 500 денари

500 ден
За подарување на ваучер: – Одберете го Online Ваучерот од 500 денари. – Внесете количина на ваучери со што ќе
Затвори

Pizza Passion – правоаголен сет за сервирање и послужување

7.490 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан, бамбус
 • Димензии: 50,8 X 38 X 0,5 cm
Затвори

Pizza Passion – кружен сет за сервирање и послужување

5.449 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан, бамбус
 • Димензии: 37 cm дијаметар
Затвори

Urban Nature – чинија за сервирање

1.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 27 x 20 cm

Urban Nature – чинија за сервирање

2.490 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 35 x 18 cm
Затвори

Urban Nature – сад за сервирање на салата

3.769 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 20,5 cm
Затвори

Urban Nature – тацна за шолја за кафе

929 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 10 x 12 cm
Затвори

Urban Nature – шолја за еспресо

1.245 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 80 ml
Затвори

Urban Nature – тацна за шолја за кафе

1.095 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 16.5 x 13.5 cm
Затвори

Urban Nature – шолја за кафе

1.490 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 240 ml
Затвори

Urban Nature – чинија за сервирање

5.449 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 50 x 26 cm
Затвори

Urban Nature – чинија

2.759 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 36 x 27.5 cm
New
Затвори

Melody Чаршаф

3.690 ден
Димензии: 36 cm x 88 cm Материјал: 100% памук
Затвори

Manufacture Rock Desert – сад (14 cm)

1.590 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии: 14 cm дијаметар / 600ml
Затвори

Urban Nature – чинија за сервирање

8.385 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 57.5 x 26.5 cm

Urban Nature – чинија за сервирање

2.490 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 37 x 14 cm
Затвори

Manufacture Rock Desert – чинија за салата

1.890 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Капацитет: 22 cm дијаметар

Manufacture Rock Desert – чинија за леб/путер

1.290 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Капацитет: 16 cm дијаметар
Затвори

Urban Nature – длабок сад

1.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 600 ml
Затвори

Old Luxembourg – сад (11 cm)

1.090 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Капацитет: 11 cm дијаметар

Old Luxembourg – чинија за леб/путер (16 cm)

1.290 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии: 16 cm дијаметар
Затвори

Old Luxembourg – сад за салата (13 cm)

1.290 ден
 • Материјал на изработка: Премиум порцелан
 • Димензии:  13 cm дијаметар
Затвори

Old Luxembourg Brindille – шолја (сина)

1.290 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 250 ml
Затвори

New Wave – тацна за шолја за кафе

839 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 18 x 15 cm
Затвори

New Wave – длабок сад

4.390 ден
Материјал на изработка: Кристално стакло Димензии: 26 cm
Затвори

New Wave – чинија за сервирање

990 ден
Материјал на изработка: Кристално стакло Димензии: 17 cm
Затвори

Old Luxembourg Brindille – сад за салата

4.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 2450 ml
Затвори

New Wave – шолја за кафе

1.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Капацитет: 220 ml
Затвори

New Wave – чинија за паста

2.890 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 28 cm
Затвори

New Wave – чинија за салата

2.290 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 24 x 24 cm
Затвори

Old Luxembourg Brindille – овална чинија за сервирање

4.990 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 34 m

New Wave – чинија за сервирање

2.890 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 33 x 24 cm

Old Luxembourg Brindille – длабок сад

1.190 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 650 ml
Затвори

New Wave – сад за сервирање

8.385 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензии: 49 x 27 cm
Затвори

Old Luxembourg Brindille – длабока чинија

1.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 24 cm дијаметар
Затвори

Numa Mini – вазна

1.190 ден1.890 ден
Вазна изработена од кристално стакло, во две завршници во однос на бојата. Се мие и одржува рачно. Материјал на изработка: Кристално

Old Luxembourg Brindille – чинија (27 cm)

1.590 ден
Материјал на изработка: Премиум порцелан Димензија: 27 см дијаметар