Artesano Lavender – сад за сервирање на салата (24 cm)

Out of Stock

6.090 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 24 cm дијаметар
  • Капацитет: 3000 ml

Нема на залиха

Опис

Порцелански сад за сервирање и послужување на салата. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 24 cm дијаметар
Капацитет: 3000 ml

Колекцијата Artesano Lavender е инспирирана од шармот кој го носи југот на Франција, па така на порцеланската основа од колекцијата можат да се забележат дезени на диви рози и лаванда.

Artesano Lavender – сад за сервирање на салата (24 cm)

6.090 ден

Нема на залиха