Amazonia Anmut – чајник

12.990 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 20 cm x 20 cm x 11.5 cm
  • Капацитет: 1 L

Нема на залиха

SKU: 1043810460 Категории: ,

Description

Порцелански чајник, кој истовремено може да биде употреблив и за кафе.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 20 cm x 20 cm x 11.5 cm
Капацитет: 1 L

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални. Како додатен стилски елемент е златната линија по рабовите, која ја прави колекцијата магнет за сечии очи.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Amazonia Anmut - чајник

12.990 ден

Нема на залиха