Old Luxembourg – сад за шеќер

3.690 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Капацитет: 250 ml

Нема на залиха

SKU: 1023410930 Категории: ,

Description

Порцелански сад наменет за складирање и послужување на шеќер, слатко, бонбони и слично. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Капацитет: 250 ml

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Old Luxembourg - сад за шеќер

3.690 ден

Нема на залиха