La Classica Contura – чајник

Out of Stock

12.990 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Капацитет: 1.1 L

Нема на залиха

SKU: 1043790460 Категории ,

Опис

Порцелански чајник, кој истовремено може да биде употребен и за кафе. Безбеден е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Капацитет: 1.1 L

Колекцијата La Classica содржи производи кои креираат модерен шмек, со задржување на традиционалниот квалитет. Станува збор за едноставен и чист изглед во бело-сребрена-платинеста комбинација во однос на боите, со карактеристичен дизајн и геометриски мотиви (инспирирани од раскошниот изглед на куполите во историските градби). Направете ја идеалната комбинација и уживајте во модерниот изглед на трпезата.

La Classica Contura - чајник

12.990 ден

Нема на залиха