Purisimo Wine – чаша за бело вино

929 ден

Out of Stock

Нема на залиха

SKU: 1137800031 Категорија:

Description

Со нивните едноставни, но исклучителни дизајни, чашите од колекцијата Purismo се подеднакво прилагодени за секојдневната употреба како и за празничните прилики. Ова софистицирано и елегантно стакло со бело вино е специјално дизајнирано за да им овозможи на меките вина, како што е виното од регионот Мосел или Пиното Грис да го развијат својот целосен букет. Импресионирајте ги вашите гости со висококвалитетно фино стакло.

Материјал: кристално стакло
Капацитет: 390 ml
Безбедни за во машина за миење садови

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Purisimo Wine - чаша за бело вино

929 ден

Нема на залиха