Purisimo Wine – чаша за вино

929 ден

1 на залиха

SKU: 1137800025 Категории: ,

Description

Со нивните едноставни, но исклучителни дизајни, чашите од колекцијата Purismo се подеднакво прилагодени за секојдневната употреба како и за празничните прилики. Неизмерно привлечниот дизајн на оваа чаша не само што го привлекува окото, туку го носи и најдоброто кај моќните црвени вина благодарение на посебната форма. Импресионирајте ги вашите гости со висококвалитетно фино стакло

Материјал: кристално стакло
Капацитет: 570 ml
Безбедни за во машина за миење садови

 

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Purisimo Wine - чаша за вино

929 ден

1 на залиха