Ivorie – шолја за кафе (200мл)

Out of Stock

2.690 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 21.6 x 23.4 x 13 см
  • Капацитет: 200 мл

Нема на залиха

SKU: 1043901300 Категории , ,

Опис

Шолјата е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 21.6 x 23.4 x 13 см
Капацитет: 200 мл

Ivorie - шолја за кафе (200мл)

2.690 ден

Нема на залиха