Amazonia Gifts – вазна (30 cm)

13.890 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензија: 13 cm x 30 cm

Нема на залиха

SKU: 1044805070 Категории: ,

Description

Порцеланска вазна со висина од 30 cm.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензија: 13 cm x 30 cm

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Amazonia Gifts - вазна (30 cm)

13.890 ден

Нема на залиха