Arthur – сет од прибор за јадење (68 п.)

Out of Stock

36.390 ден

Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик

Нема на залиха

SKU: 1263739081 Категории , ,

Опис

Прибор за јадење кој се состои од 68 парчиња (12 лажици, 12 мали лажички, 12 виљушки, 12 мали виљушки и 12 ножеви, 1 лажица за сладолед, 1 лажица за торта, 1 лажица за сервирање, 1 лажица за салата, 1 лажица за сос, 1 вилушка за месо, 1 кутлача), изработени од висококвалитетен 18/10 нерѓосувачки челик. Безбедни за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик

Колекцијата Arthur има полирана површина комбинирајќи безвременски основен дизајн со модерни облици и линии што течат го прават одличен целосен прибор за јадење. Импресионирајте со елегантни и практични прибор за јадење без разлика каква прилика е.

Arthur - сет од прибор за јадење (68 п.)

36.390 ден

Нема на залиха