Ivorie – сад за салата

Out of Stock

9.190 ден

Нема на залиха

SKU: 1043903180 Категории , ,

Опис

Овој сад е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 21 x 21 x 5 см

Ivorie - сад за салата

9.190 ден

Нема на залиха