NewMoon Dip bowl Set – сет од 3 длабоки сада и даска

3.895 ден

2 на залиха

Опис

Три чинии и правоаголна чинија
Експресивен, функционален, пуристички – уживајте во уникатен дизајн со NewMoon, било да е тоа за секојдневна употреба или за специјални прилики. Впечатливиот раб во форма на тесна полумесечина и блага асиметрија што произлегува од тоа го рефлектираат јасниот карактер на колекцијата. Овој сет се состои од три чинии за натопување и правоаголна плоча со изглед на чеша од палетата Manufacture Rock. Плочата можете да ја користите како послужавник за чиниите или едноставно за сервирање храна. Искусете го порцеланот инспириран од убавината на Месечината. Сетот се состои од:

3x NewMoon Dip сад, 110ml, бел
1x Manufacture Rock Plate, 28×16,9cm, црна

 

материјал премиум порцелан
безбеден машина за миење за садови
безбедно за микробранови

NewMoon Dip bowl Set - сет од 3 длабоки сада и даска

3.895 ден

2 на залиха