Chateau Septfontaines – длабока чинија 24cm

5.490 ден

6 на залиха

SKU: 1046612700 Категории , ,

Опис

Château Septfontaines импресионира со својот уникатен текстуриран релјеф, комбинација од сјајни и мат завршни облоги и фини детали од 20 каратно злато. Јадеме и со очи, па кога оваа прекрасна чинија е дел од трпезата, сè ќе има уште подобар вкус. Истражете ја комбинацијата на прекрасен релјеф со текстура и најдобро златно филе.

Материјал: премиум порцелан
Димензии: 24см
Безбедно да се мие во машина за садови
Не се користи во микробранова печка

Chateau Septfontaines - длабока чинија 24cm

5.490 ден

6 на залиха