Ivorie – длабока чинија

4.190 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
    Дијаметар:  24 см

6 на залиха

SKU: 1043902700 Категории: , ,

Description

Длабоката чинија е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Дијаметар:  24 см

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ivorie - длабока чинија

4.190 ден

6 на залиха