Ivorie – тацна за шолја за кафе

Out of Stock

1.679 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 21.6 x 23.4 x 13 см
  • Капацитет: 200 мл

Нема на залиха

SKU: 1043901310 Категории , ,

Опис

Тацната за шолја за кафе е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 17,5 x 17 x 7,3 см

Ivorie - тацна за шолја за кафе

1.679 ден

Нема на залиха