Metrochich D’or – сет од прибор за јадење (113 п.)

Out of Stock

249.990 ден

Материјал на изработка: позлатен нерѓосувачки челик

Нема на залиха

SKU: 1265289115 Категории ,

Опис

Прибор за јадење кој се состои од 113 парчиња, изработени од позлатен нерѓосувачки челик. Безбедни за миење во машина за садови.

Сетот содржи:

12 големи вилушки
12 ножеви
12 големи лажици
12 вилушки за риба
12 ножеви за риба
12 мали лажички
12 лажички за еспресо
12 мали вилушки
12 мали ножеви
1 вилушка за сервирање
1 лажица за сервирање
1 кутлача за сос
1 кутлача
1 лажица за сервирање торта

Материјал на изработка: позлатен нерѓосувачки челик

Колекцијата MetroChic се состои од висококвалитетна палета на производи кои опфаќаат прибор кој може да се комбинира на многу различни начини. Елегантната и особено отпорна премиум порцеланска изработка, ја трансформира секоја маса во модерен стил и безвременска елеганција. Колекцијата е специфична по брилијантниот дезен во црно-златна нијанса. Креирајте атмсофера преку урбаниот дизајн и воодушевете ги вашите гости!

Metrochich D'or - сет од прибор за јадење (113 п.)

249.990 ден

Нема на залиха