Old Luxembourg – чинија за леб/путер (16 cm)

1.290 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 16 cm дијаметар

Нема на залиха

SKU: 1023412660 Категории: ,

Description

Порцеланска чинија за сервирање и послужување на леб или путер. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан

Димензии: 16 cm дијаметар

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Old Luxembourg - чинија за леб/путер (16 cm)

1.290 ден

Нема на залиха