Amazonia Anmut – чинија

7.490 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 30 cm дијаметар

9 на залиха

SKU: 1043812680 Категории: ,

Description

Порцеланска чинија за повеќенаменска употреба, која генерално се користи како основа за останатите чинии.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 30 cm дијаметар

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални. Како додатен стилски елемент е златната линија по рабовите, која ја прави колекцијата магнет за сечии очи.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Amazonia Anmut - чинија

7.490 ден

9 на залиха