Old Luxembourg – чинија (21 cm)

2.189 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 21 cm дијаметар

3 на залиха

SKU: 1023412640 Категории ,

Опис

Порцеланска чинија за повеќенаменска употреба. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 21 cm дијаметар

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Old Luxembourg - чинија (21 cm)

2.189 ден

3 на залиха