Amazonia Anmut – чинија за салата

3.990 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 22 cm дијаметар

12 на залиха

SKU: 1043812650 Категории ,

Опис

Порцеланска чинија за повеќенаменска употреба. Особено е наменет за салати.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 22 cm дијаметар

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални. Како додатен стилски елемент е златната линија по рабовите, која ја прави колекцијата магнет за сечии очи.

Amazonia Anmut - чинија за салата

3.990 ден

12 на залиха