Oscar – сет од прибор за јадење (68п.)

36.390 ден

Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик

1 на залиха

SKU: 1263399081 Категории: , ,

Description

Прибор за јадење кој се состои од 68 парчиња (12 лажици, 12 мали лажички, 12 виљушки, 12 мали виљушки и 12 ножеви, 1 лажица за сладолед, 1 лажица за торта, 1 лажица за сервирање, 1 лажица за салата, 1 лажица за сос, 1 вилушка за месо, 1 кутлача), изработени од висококвалитетен 18/10 нерѓосувачки челик. Безбедни за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: 18/10 нерѓосувачки челик

Колекцијата Oscar е со нежно заоблени форми, безвременски едноставни линии и суптилно втиснување на рачката за ножеви, што го прави елегантни парчиња прибор за јадење, што ќе импресионира без разлика дали е за секојдневна употреба или за посебни прилики. Додава стилски допир на секој оброк, без оглед дали користите само дел или сите парчиња и е исто така одлична идеја за подароци.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Oscar - сет од прибор за јадење (68п.)

36.390 ден

1 на залиха