Piemont – сет од прибор за јадење (113 п.)

115.000 ден

Out of Stock

Нема на залиха

SKU: 1262649115 Категории: , ,

Description

Сет од 113 парчиња:

12 големи вилушки
12 ножеви
12 големи лажици
12 вилушки за риба
12 ножеви за риба
12 мали лажички
12 лажички за еспресо
12 мали вилушки
12 мали ножеви
1 вилушка за сервирање
1 лажица за сервирање
1 кутлача за сос
1 кутлача
1 лажица за сервирање торта

изработени од нерѓосувачки, спакувани во елегантна кутија. Сетот е наменет за 6 особи. Безбеден е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Нерѓосувачки челик

Безвременски дизајн, со прави линии и едноставна елеганција – тоа е колекцијата Piemont. Производите се изработени од висококвалитетен нерѓосувачки челик, кој е издржлив и лесно се чисти.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Piemont - сет од прибор за јадење (113 п.)

115.000 ден

Нема на залиха