Spring Fantasy – длабок сад

2.625 ден

5 на залиха

SKU: 1486443820 Категории ,

Опис

Добредојдовте на сентиментален Велигден со Villeroy & Boch! Внатрешните мотиви на нашата колекција Spring Fantasy покажуваат посебни велигденски зајачиња кои летаат низ носталгичен свет полн со пролетен дух. Идеален како централен дел на вашата велигденска трпеза, идеја за украсување и љубовен подарок. Садот со средна форма на цвет е дизајниран со љубов и прави прекрасна велигденска декорација. Прославете го Велигден со носталгично убави парчиња од Villeroy & Boch.

Дијаметар: прибл. 250 мм
Волумен: прибл. 330 мл

Не може да се мие во машина за садови
Безбедно во микробранова печка

Spring Fantasy - длабок сад

2.625 ден

5 на залиха