Amazonia – чинија

7.490 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 35 cm x 35 cm

2 на залиха

SKU: 1035142680 Категории: ,

Description

Порцеланска чинија која најчесто се употребува како основа на која се наоѓаат сите останати чинии.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 35 cm x 35 cm

Колекцијата Amazonia се состои од производи кои се специфични по дезенот инспириран од разновидниот природен свет на Амазон. Овој необичен, но безвременски дизајн и дава посебна експерсивност на целокупната колекција, благодарение на боите и нивната сјајност и комплементарност во целината. Инспирацијата се црпи од колибри птиците, пеперутките познати како маракуја, воодушевувачки сините цветови, жолтите орхидеи и црвените листови на калиандрата, кои се толку живописни што на чиниите се изработени скоро како да се тродимензионални. Како додатен стилски елемент е златната линија по рабовите, која ја прави колекцијата магнет за сечии очи.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Amazonia - чинија

7.490 ден

2 на залиха