Manufacture Rock – сет 4 чаши за бело вино

4.690 ден

Out of Stock
  • Димензии: в 27 см
  • Капацитет: 0,38 л
  • Материјал на изработка: Кристално стакло

Нема на залиха

SKU: 1137988120 Категории: ,

Description

Manufacture Rock е една од најпродаваните колекции на садови од Вилерој и Бох.

Кристалните чаши се создадени како додаток на темниот порцелан, така што заедно можеат да создадат аранжман на масата, полиран до последниот детал. Графитниот дел на чашата и дава модерен карактер, а деликатно нагласените агли се инспирирани од суровоста на природните карпести формации. Чашите ќе ја нагласат бојата на секој пијалок претставен во нив.

Димензии: в 27 см
Капацитет: 0,38 л
Материјал на изработка: Кристално стакло

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Manufacture Rock - сет 4 чаши за бело вино

4.690 ден

Нема на залиха