NewMoon – сет од 4 чаши за бело вино

3.522 ден

1 на залиха

SKU: 1136538120 Категории , ,

Опис

Задоволство од бело вино со уникатен дизајн
Експресивен, функционален, пуристички – уживајте во уникатен дизајн со NewMoon, било да е тоа за секојдневна употреба или за специјални прилики. Впечатливиот раб во форма на тесна полумесечина и блага асиметрија што произлегува од тоа го рефлектираат јасниот карактер на колекцијата. Овој сет од 4 чаши за бело вино се одликува со иновативен, тактилен дизајн. Може да се користи од сите страни. Искусете го дизајнот инспириран од Месечината.

 

материјал кристално стакло
дијаметар прибл. 76 мм
волумен прибл. 300 мл
безбедно во машина за миење садови
производот не е наменет за користење во микробранова печка

NewMoon - сет од 4 чаши за бело вино

3.522 ден

1 на залиха