Ovid – сет 4 чаши за шампањ

3.448 ден

4 на залиха

SKU: 1172098130 Категории ,

Опис

Колекцијата Ovid се залага за едноставен и класичен дизајн. Нејзиниот безвременски изглед го прави опсегот совршен за повеќето прилики и стилови. Чашите за вино и вода се привлечни особено за за љубителите на класичен дизајн. Ниту една забава не е комплетна без чаша пенливо вино. Добро пенливо вино е двојно подобро со чашите за шампањско од колекцијата Овид. Поканете ги пријателите да уживаат во виното со стил.

Материјал: Кристално стакло
Капацитет: 245 ml
Безбедни за во машина за миење садови

Ovid - сет 4 чаши за шампањ

3.448 ден

4 на залиха