Old Luxembourg – чајник

6.490 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Капацитет: 1100 ml

Нема на залиха

SKU: 1023410460 Категории: ,

Description

Порцелански чајник. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Капацитет: 1100 ml

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Old Luxembourg - чајник

6.490 ден

Нема на залиха