Old Luxembourg – сад за сервирање на супа/чорба

16.490 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Капацитет: 2700 ml

1 на залиха

Description

Порцелански сад за сервирање на супа или чорба. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Капацитет: 2700 ml

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 + 20 =

Old Luxembourg - сад за сервирање на супа/чорба

16.490 ден

1 на залиха