Old Luxembourg – тацна за шолја за чај

830 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 16 cm дијаметар

4 на залиха

SKU: 1023411280 Категории: ,

Description

Порцеланска тацна за шолја за чај, наменета за шолјата за чај од истоимената колекција. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 16 cm дијаметар

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 − 3 =

Old Luxembourg - тацна за шолја за чај

830 ден

4 на залиха