Pasta Passion – сет од 2 чинии за паста

2.590 ден3.290 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Сетот од 2 чинии може да биде во две варијанти:

    • L – 30.5 cm дијаметар и капацитет од 838 ml
    • M – 27.2 cm дијаметар и капацитет од 858 ml
Исчисти
SKU: Недостапно Категории: ,

Description

Сет од 2 порцелански чинии за сервирање и послужување на паста. Безбедни се за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка. Сетот од 2 чинии може да биде во две варијанти: M и L.

Материјал на изработка: Премиум порцелан

Сетот од 2 чинии може да биде во две варијанти:

  • L – 30.5 cm дијаметар и капацитет од 838 ml
  • M – 27.2 cm дијаметар и капацитет од 858 ml

Како што самото име упатува, Pasta Passion колекцијата е наменета за сите љубители на паста т.е. тестенини. Безвременскиот дизајн, сестраноста и функционалноста се специфични за производите кои припаѓаат на колекцијата. Едноставно, ќе уживате во храната со семејството и пријателите секогаш кога ќе одлучите да правите вкусна паста.

Дополнителни информации

Големина

L – 30.5 cm дијаметар и капацитет од 838 ml, M – 27.2 cm дијаметар и капацитет од 858 ml

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pasta Passion - сет од 2 чинии за паста

Select Options
Исчисти