Rose Garden – сет од 4 чаши за шампањ

4.148 ден

2 на залиха

SKU: 1137258130 Категории , ,

Опис

Специјални чаши за пенлив шампањ
Кристалните чаши Rose Garden се дома секаде каде што романтичниот начин на живот се среќава со љубовта кон дизајнот. Обликот на стаклото создава брилијантни ефекти и прекрасно ја прекршува светлината за висококвалитетна атмосфера на масата. Опсегот на координација е робустен, може да се мие во машина за садови и додава луксузна нота на секој пијалок. Шампањските чаши Rose Garden совршено го истакнуваат вкусот на пенливи вина и шампањи. Послужете шампанско во посебни прилики.

 

материјал кристално стакло
дијаметар прибл. 72 мм
волумен прибл. 120 мл
безбедно во машина за миење садови
не се наменети за употреба во во микробранова печка

Rose Garden - сет од 4 чаши за шампањ

4.148 ден

2 на залиха