Scotch Whisky – шише за виски

7.890 ден

Out of Stock
  • Материјал на изработка: Кристално стакло
  • Димензии: 29.1 cm x 11.1 cm дијаметар
  • Капацитет: 750 ml

Нема на залиха

SKU: 1136280461 Категории: ,

Description

Шише за виски изработено од кристално стакло. Безбедно е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Кристално стакло
Димензии: 29.1 cm x 11.1 cm дијаметар
Капацитет: 750 ml

Како што самото име кажува, колекцијата Scotch Whisky се состои од производи наменети за љубителите на овој тип на пијалок. Производите се изработени од кристално стакло, спојувајќи го квалитетот со специјалните техники на обликување и создавање на формата.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scotch Whisky – шише за виски

7.890 ден

Нема на залиха