Purismo – декантер за бело вино

3.990 ден

  • Материјал на изработка: Кристално стакло
  • Димензии: 28.3 cm x 16 cm дијаметар
  • Капацитет: 750 ml

1 на залиха

SKU: 1137800234 Категории: ,

Description

Елегантен декантер за бело вино, изработен од кристално стакло. Безбеден е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Кристално стакло
Димензии: 28.3 cm x 16 cm дијаметар
Капацитет: 750 ml

Со својот едноставен, но сепак исклучителен дизајн, производите од колекцијата Purismo се магнет за сечии очи. Дизајнот е специфично прилагоден, да тие можат да се употребуваат и за специјални, но и за секојдневни прилики. Импресионирајте ги вашите гости со производите од фино, висококвалитетно стакло.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Purismo - декантер за бело вино

3.990 ден

1 на залиха