Spring Fantasy – длабок сад

1.718 ден

2 на залиха

SKU: 1486441900 Категории ,

Опис

Добредојдовте на сентиментален Велигден со Villeroy & Boch! Внатрешните мотиви на нашата колекција Spring Fantasy покажуваат посебни велигденски зајачиња кои летаат низ носталгичен свет полн со пролетен дух. Идеален како централен дел на вашата велигденска трпеза, идеја за украсување и љубовен подарок. Малиот сад е украсен со љубов. Во средината се гледа зајачето Ана. Погоден е за пријатен појадок и како декорација. Прославете го Велигден со носталгично убави парчиња од Villeroy & Boch.

Материјал: Премиум порцелан
Дијаметар: прибл. 175 мм
Волумен: прибл. 580 мл

Не може да се мие во машина за садови
Безбедно во микробранова печка

Spring Fantasy - длабок сад

1.718 ден

2 на залиха