Spring Fantasy – вазна, Emma and Paul

Out of Stock

5.352 ден

Нема на залиха

SKU: 1486445207 Категории ,

Опис

Повелете на сентиментален Велигден со Villeroy & Boch! Внатрешните мотиви на нашата колекција Spring Fantasy покажуваат посебни велигденски зајачиња кои летаат низ носталгичен свет полн со пролетен дух. Идеален како централен дел на вашата велигденска трпеза, идеја за украсување и љубовен подарок. Без разлика дали се нарциси, лалиња или други пролетни цути – Велигден е време кога сакаме да ја внесеме пролетта во нашиот дом. Направете го тоа на шармантен начин со оваа вазна во облик на јајце бидејќи прекрасно го прикажува секој цвет благодарение на перфорираниот капак

Димензии: 2800 мл

Spring Fantasy - вазна, Emma and Paul

5.352 ден

Нема на залиха