Artesano Original – длабока чинија

1.290 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 25 cm дијаметар
  • Капацитет: 300 ml

4 на залиха

SKU: 1041302700 Категории ,

Опис

Порцеланска длабока чинија наменета за супи и чорби. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 25 cm дијаметар
Капацитет: 300 ml

Совршена изработка и богатство на емоции – Artesano Original колекцијата содржи производи со перфектна естетска комбинација на премиум порцеланот со разни природни материјали. Целата колекција има чист и јасно дефиниран дизајн. кој во целата едноставност имплицира неверојатна елеганција.

Artesano Original – длабока чинија

1.290 ден

4 на залиха