Ivorie – чајник (1,35л)

Out of Stock

14.299 ден

Капацитет: 1,35 л (за 6 лица)

Нема на залиха

SKU: 1043900070 Категории , ,

Опис

Овој чајник е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Капацитет: 1,35 л (за 6 лица)

Ivorie - чајник (1,35л)

14.299 ден

Нема на залиха