Ivorie – чајник (1,35л)

10.724 ден

-25% Off

Капацитет: 1,35 л (за 6 лица)

1 на залиха

SKU: 1043900070 Категории: , ,

Description

Овој чајник е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Капацитет: 1,35 л (за 6 лица)

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ivorie - чајник (1,35л)

10.724 ден

1 на залиха