NewMoon – сет од 4 чаши за шампањ

3.522 ден

4 на залиха

SKU: 1136538130 Категории , ,

Опис

Експресивен, функционален, пуристички – уживајте во уникатен дизајн со NewMoon, било да е тоа за секојдневна употреба или за специјални прилики. Впечатливиот раб во форма на тесна полумесечина и блага асиметрија што произлегува од тоа го рефлектираат јасниот карактер на колекцијата. Овој сет од 4 чаши за шампањ се одликува со иновативен, тактилен дизајн. Може да се користи од сите страни. Искусете го дизајнот инспириран од Месечината.

Материјал: Кристално стакло
Дијаметар: прибл. 50 мм
Волумен: прибл. 170 мл
Безбедно за миење во машина садови

NewMoon - сет од 4 чаши за шампањ

3.522 ден

4 на залиха