Old Luxembourg – овална чинија за сервирање (36 cm)

5.590 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 36 cm

1 на залиха

Description

Порцеланска овална чинија за сервирање и послужување на деликатеси. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 36 cm

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Old Luxembourg - овална чинија за сервирање (36 cm)

5.590 ден

1 на залиха